Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem.
Leksykon Współczesnych Pisarzy Polskich XX/XXI w.
Leksykon z informacjami dotyczącymi pisarzy oraz z wykazem ich dział i przyznanych im nagród. Z indeksem haseł.
Wydanie w twardej oprawie, Wydawnictwo Edukacyjne Literat, 331 stron, wym. 18x27 cm. Stan bardzo dobry, książka nieużytkowana.
Link: olx.pl/oferta/CID751-IDfRjUH.html
Leksykon współczesnych pisarzy polskich XX/XXIw.
Książka nieużywana. Możliwy odbiór na terenie Ciechocinka bądź wysyłka. Serdecznie polecam :)
Link: olx.pl/oferta/CID751-IDhpMC5.html
Czytanki orientalne - Pakiet 3 książki - Wydawnictwo Dialog - Wysyłka
PAKIET PROMOCYJNY 3 KSIĄŻEK
CZYTANKI ORIENTALNE
1) OPOWIADANIA (WYDANIE CHIŃSKO-POLSKIE)
Autor: Lu Xun
Tytuł oryginalny: 短篇小说选
Tłumaczenie: Katarzyna Sarek
Ilość stron: 154
Wymiary: 120 x 170 mm
2) PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA (WYDANIE ARABSKO-POLSKIE)
Tłumaczenie: Jolanta Kozłowska
Ilość stron: 184
Wymiary: 120 x 170 mm
3) O SZTUCE RZĄDZENIA WEDŁUG MOZI, MENGZI, XUNZI, HAN FEIZI
(książka dwujęzyczna CHIŃSKO-POLSKA)
Autor: Mozi , Mengzi, Xunzi, Han Feizi
Tłumaczenie: Małgorzata Religa
Ilość stron: 228
Wymiary: 120 x 170 mm
OPIS:
1) Lu Xun (1881−1936) jest uznawany za ojca współczesnej literatury chińskiej i należy do najwybitniejszych autorów XX wieku.
Rozgłos przyniosło mu już debiutanckie opowiadanie "Dziennik szaleńca", a jego reminiscencje odnajdujemy w utworach najsłynniejszych współczesnych pisarzy chińskich.
W niniejszym zbiorze znalazły się ponadto trzy inne, bodaj najbardziej znane opowiadania tego autora − "Kong Yiji", "Rodzinny dom" i "Lekarstwo". Każde z nich to dowód niezwykłej przenikliwości, wrażliwości i talentu Lu Xuna, potrafiącego wzruszać czytelników niezależnie od miejsca i czasów.
2) "Przygody Sindbada Żeglarza" to pierwsza książka nowej, dwujęzycznej serii „Czytanki Orientalne”.
Będzie ona prezentowała skarby literatur orientalnych zarówno w wersji oryginalnej, jak i w przekładzie najwybitniejszych polskich orientalistów.
"Przygody Sindbada Żeglarza" – w nowym tłumaczeniu Jolanty Kozłowskiej – zaczerpnięto z "Baśni tysiąca i jednej nocy" – bodaj najbardziej znanego arcydzieła literatury arabskiej, od lat zachwycającego czytelników na całym świecie.
3) Mozi ( V/IV w. p.n.e. ) – „pierwszy rywal Konfucjusza” i założyciel wpływowej szkoły moistów. Przekonywał o konieczności dopasowania się do woli Nieba (Tianzhi) i propagował potrzebę powszechnej, nieróżnicującej miłości jako podstawę dobrego funkcjonowania społeczeństwa.
Mengzi, Mencjusz (IV /III w. p.n.e.) - w tradycyjnych Chinach uznawany za najwybitniejszego myśliciela po Konfucjuszu. Przekonany, że człowiek z natury jest dobry, uważał, że najlepsze rządy to realizacja „Drogi królewskiej” - według której władca, otoczony mądrymi doradcami, stworzy swojemu ludowi warunki umożliwiające życie w zgodzie z wrodzonym dobrem własnej natury.
Xunzi (IV/III w. p.n.e.)- wybitny przedstawiciel wczesnego konfucjanizmu. Uważał, że ludzka natura jest zła i powinno ją ujarzmić właściwe wykształcenie. Zgadzał się z Mencjuszem , że dobro państwa zależy ostatecznie od moralnej postawy władcy, lecz większy nacisk kładł na drobiazgowe przestrzegane zasad hierarchii i dyscyplinę społeczną.
Han Feizi (III w. p.n.e.) - najwybitniejszy przedstawiciel szkoły „legistów”. Podzielał przekonanie Xunzi o wrodzonym złu ludzkiej natury i uważał, że najlepszą metodą rządzenia jest wprowadzenie i bezwzględne stosowanie przepisów i procedur, które najskuteczniej uniemożliwią ludziom czynienie zła.
- Odbiór osobisty w Biurze Handlowym Wydawnictwa od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16
- Możliwość wysyłki na terenie całej Polski. Ceny zgodne z cennikiem Poczty Polskiej, paczkomatów oraz firmy kurierskiej
- Wystawiamy fakturę VAT
Wszelkie informacje uzyskają Państwo pod numerem telefonu bądź drogą mailową
tel: 693 - pokaż numer telefonu -
Link: olx.pl/oferta/CID751-IDhn0d1.html